Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
Tom Indkøbskurv

TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM IN ACCS

Forsiden Netværk Netværkstilbehør TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM IN ACCS
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBSR)

TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ MULTI-MODE LC MODULE 400M WITH DDM IN ACCS

Varenr.:
TEG-10GBSR
EAN:
0710931140170
  • Produkt Mediekonvertere
Forventes på lager 06-10-2022
Beskrivelse

TRENDnet’s hot-pluggable TEG-10GBSR, 10GBASE-SR SFP+ Multi Mode LC Module, works with a MSA compliant SFP+ slot. This Multi Mode transceiver spans distances up to 550 meters (1,804 feet), comes with a LC duplex connector, and supports up to 10.5 Gbps networking throughput speeds. Digital Diagnostics Monitoring (DDM) captures critical device parameters such as transmit/receive power, temperature, and voltage.

Hot-Pluggable SFP+
Hot-pluggable SFP+ transceiver works with a MSA compliant SFP+ slot

Fiber Wavelength
Compatible with Multi Mode 850 nm transmissions

Fiber Distance
Supports networking for distances up to 550 meters (1,804 feet)

Fiber Port
LC-type duplex connector

DDM Support
Digital Diagnostics Monitoring (DDM) captures critical device parameters such as transmit/receive power, temperature, and voltage

Power Supply
Single 3.3 volt power supply

Operating Temperature
Rated for an operating temperature range of 0 to 70 °C (32 to 158 °F)

Standards
Compliant with SFF-8431, SFF-8432, SFF-8472, FC-PI-4,10G FC, and IEEE802.3ae 10GBASE-SR

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.

© 2022 JDM A/S, CVR. 28901194