Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
Tom Indkøbskurv

TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM IN ACCS

Forsiden Netværk Netværkstilbehør TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM IN ACCS
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)
TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM          IN ACCS (TEG-10GBS10)

TRENDNET 10GBASE-LR SFP+ SINGLE MODE LC MODULE 10KM WITH DDM IN ACCS

Varenr.:
TEG-10GBS10
EAN:
0710931140187
  • Produkt Mediekonvertere
Forventes på lager 06-10-2022
Beskrivelse

TRENDnet’s hot-pluggable TEG-10GBS10, 10GBASE-LR SFP+ Single Mode LC Module, works with a MSA compliant SFP+ slot. This Single Mode transceiver spans distances up to 10 km (6.2 miles), comes with a LC duplex connector, and supports up to 10.5 Gbps networking throughput speeds. Digital Diagnostics Monitoring (DDM) captures critical device parameters such as transmit/receive power, temperature, and voltage.

Hot-Pluggable SFP+
Hot-pluggable SFP+ transceiver works with a MSA compliant SFP+ slot

Fiber Wavelength
Compatible with Single Mode 1310 nm transmissions

Fiber Distance
Supports networking for distances up to 10 km (6.2 miles)

Fiber Port
LC-type duplex connector

DDM Support
Digital Diagnostics Monitoring (DDM) captures critical device parameters such as transmit/receive power, temperature, and voltage

Power Supply
Single 3.3 volt power supply

Operating Temperature
Rated for an operating temperature range of 0 to 70 °C (32 to 158 °F)

Standards
Compliant with SFF-8431, SFF-8432, SFF-8472, 10G FC Rev 4.0, FC-PI-4 Rev 7.0, and IEEE802.3ae 10GBASE-LR/LW

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.

© 2022 JDM A/S, CVR. 28901194