Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
Tom Indkøbskurv

TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310 IN ACCS

Forsiden Netværk Netværkstilbehør TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310 IN ACCS
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310   IN ACCS (TFC-110S20D3I)
TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310   IN ACCS (TFC-110S20D3I)
TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310   IN ACCS (TFC-110S20D3I)
TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310   IN ACCS (TFC-110S20D3I)

TRENDNET INT.100BASE-TX TO 100BASE 20KM S. MODE FIBER CONVERTER TX1310 IN ACCS

Varenr.:
TFC-110S20D3I
EAN:
0710931504576
  • Produkt Mediekonvertere
Forventes på lager 12-10-2022
Beskrivelse

- Must use with TFC-110S20D5i
- Compliant with IEEE 802.3u 100Base-TX and 100Base-FX standards
- 1 x 10/100Base-TX RJ-45 port
- 1 x 100Base-FX single-mode bi-directional simplex-SC type fiber port
- Port level SNMP management support
- Monitor and configure Ethernet or Fiber’s duplex mode, LLR, port on / off and receive link down information via management module TFC-1600MM and chassis TFC-1600
- Dip switch controls: Fiber (Full / Half-Duplex), UTP (Auto negotiation / Manual), Speed (10 Mbps / 100 Mbps),
- Copper (Full / Half-Duplex), LLR (Enable / Disable), and LLCF (Enabled / Disable)
- Link Loss Carry Forward (LLCF) support
- Link Loss Return (LLR) support
- Status LED indicators for Power and Link / Activity
- Removable metal enclosure
- Wall mountable
- Functions as a standalone converter or with the TFC-1600 fiber chassis
- 3-year limited warranty

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.

© 2022 JDM A/S, CVR. 28901194