Vent venligst...
Varen er tilføjet indkøbskurven. Se indkøbskurv her
Tom Indkøbskurv

TRENDNET INTELLIGENT 1000BASE-TX TO 100

Forsiden Netværk Netværkstilbehør TRENDNET INTELLIGENT 1000BASE-TX TO 100
For at se vore priser skal du være oprettet som kunde: Er du allerede oprettet som kunde skal du logge ind.
TRENDNET INTELLIGENT 1000BASE-TX TO 100 (TFC-1000S60D5)

TRENDNET INTELLIGENT 1000BASE-TX TO 100

Varenr.:
TFC-1000S60D5
EAN:
0710931504422
  • Produkt Mediekonvertere
Beskrivelse

The TFC-1000S60D5 Bi-Directional Intelligent Fiber Converter works with the TFC-1600 chassis system or as a standalone unit. This converter is a Dual Wavelength Single Mode SC-Type fiber converter that supports port-based SNMP reporting and spans distances up to 10km (6.2 miles). This module must be used with the TFC-1000S60D3 module. Ports include 1 x 1000Base-TX (RJ-45) port and 1 x 1000Base-LX (SC Simplex Type) port

- Must use with TFC-1000S60D3
- SC-type dual-wavelength single-mode fiber port connects over distances of up to 60km
- 1000Base-T Gigabit copper port supports Full-Duplex mode
- Supports port level SNMP management
- Functions as a stand alone converter or with the TFC-1600 fiber chassis

Selvom vi gør vort bedste for at give fyldestgørende information, så er billederne kun vejledende, og selve varen er ikke nødvendigvis 100% identisk med det viste billede. Produkter kan være vist med ekstraudstyr der ikke er inkluderet eller i andre form- og farvevarianter. Hvis der er forskel mellem produktoverskrift, beskrivelse og billede, så er det produktoverskriften som gælder. Hvis du er i tvivl, så kontakt os gerne. Vi tager forbehold for trykfejl, ændring af priser og specifikationer uden varsel.

© 2022 JDM A/S, CVR. 28901194